top of page

Росія позбулася представництва у Правлінні SWIFT

SWIFT - це міжнародний кооператив зареєстрований у Бельгії, який підтримує розвиток фінансових комунікацій з притаманною кооперативу структурою корпоративного управління.


SWIFT в кожній країні представлений групами користувачів та членів SWIFT. В Україні такою групою є Асоціація УкрСВІФТ. Членами SWIFT є організації, які мають акції SWIFT. Відповідно до корпоративних правил SWIFT, організація, яка має трафік SWIFT повідомлень більший за певний рівень, зобов’язана придбати акції кооперативу та брати участь у корпоративному управлінні.


Україна є підтримуючим членом у об’єднанні країн EMEA SWIFT Alliance (ESA). Представником України в Правлінні SWIFT є Bernard Careless, з Південно Африканської Республіки.
ESA має сильні позиції в Правлінні SWIFT та може впливати на стратегію розвитку SWIFT.


До складу Правління SWIFT входять 25 членів:

  • по 2 з кожної з 6 країн, які мають найбільший трафік

  • 1 з кожної з наступних за обсягом трафіку 10 країн

  • 3 від решти країн

Ось як виглядає представництво перших за трафіком країн (об’єднань країн) у Правлінні SWIFT на сьогоднішній день:

Країни / об’єднання

Відсоток трафіку

Кількість членів SWIFT

​CША

​18.6%

​140

​ESA

12,7%

509

​Великобританія

​8.6%

​105

​Данія

​7.6%

​110

​Франція

​7.1%

​60

​Швейцарія

​4.8%

​95

​Бельгія

​4.4%

​25

Кожний член Правління SWIFT має один голос та представляє свою фінансову спільноту.


Після віроломного нападу путінської Росії на Україну ESA виключила Росію з своїх членів. Це призвело до усунення предcтавника Росії з Правління SWIFT.


На нещодавніх зборах ESA було висунуто кандидитуру Нікласа Лемберга з Фінляндії на представництво ESA у Правлінні SWIFT.


Українська SWIFT спільнота вимагає розгляду цінностей кооперативу SWIFT у рамках розвитку стратегії SWIFT та відключення всіх фінансових організацій Росії від мережі передачі фінансової інформації SWIFT як організацій країни, яка не поділяє цінностей кооперативу.
40 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page