top of page

Росія позбулася представництва у Правлінні SWIFT

SWIFT - це міжнародний кооператив зареєстрований у Бельгії, який підтримує розвиток фінансових комунікацій з притаманною кооперативу структурою корпоративного управління.


SWIFT в кожній країні представлений групами користувачів та членів SWIFT. В Україні такою групою є Асоціація УкрСВІФТ. Членами SWIFT є організації, які мають акції SWIFT. Відповідно до корпоративних правил SWIFT, організація, яка має трафік SWIFT повідомлень більший за певний рівень, зобов’язана придбати акції кооперативу та брати участь у корпоративному управлінні.


Україна є підтримуючим членом у об’єднанні країн EMEA SWIFT Alliance (ESA). Представником України в Правлінні SWIFT є Bernard Careless, з Південно Африканської Республіки.
ESA має сильні позиції в Правлінні SWIFT та може впливати на стратегію розвитку SWIFT.


До складу Правління SWIFT входять 25 членів:

  • по 2 з кожної з 6 країн, які мають найбільший трафік

  • 1 з кожної з наступних за обсягом трафіку 10 країн

  • 3 від решти країн

Ось як виглядає представництво перших за трафіком країн (об’єднань країн) у Правлінні SWIFT на сьогоднішній день:

Країни / об’єднання

Відсоток трафіку

Кількість членів SWIFT

​CША

​18.6%

​140

​ESA

12,7%

509

​Великобританія

​8.6%

​105

​Данія

​7.6%

​110

​Франція

​7.1%

​60

​Швейцарія

​4.8%

​95

​Бельгія

​4.4%

​25

Кожний член Правління SWIFT має один голос та представляє свою фінансову спільноту.


Після віроломного нападу путінської Росії на Україну ESA виключила Росію з своїх членів. Це призвело до усунення предcтавника Росії з Правління SWIFT.


На нещодавніх зборах ESA було висунуто кандидитуру Нікласа Лемберга з Фінляндії на представництво ESA у Правлінні SWIFT.


Українська SWIFT спільнота вимагає розгляду цінностей кооперативу SWIFT у рамках розвитку стратегії SWIFT та відключення всіх фінансових організацій Росії від мережі передачі фінансової інформації SWIFT як організацій країни, яка не поділяє цінностей кооперативу.


40 переглядів0 коментарів
bottom of page