Шановні користувачі СВІФТ!

Зважаючи на високий рівень кіберзагроз у фінансовому середовищі, організація SWIFT започаткувала у 2017 році програму під назвою Customer Security Programme (CSP). Її мета - надати членам SWIFT можливість перевірити безпеку свого ІТ середовища та звітувати про це банківській спільноті.  

 

Також SWIFT випустив набір ключових стандартів з безпеки, які стануть обов'язковими для всіх користувачів. Застосування банками цих стандартів підвищить рівень безпеки роботи у мережі SWIFT та збільшить підтримку в намаганнях щодо попередження та виявлення шахрайського використання їх інфраструктур. Це впровадження також підвищить обізнаність та вправність у постійній боротьбі з кіберзлочинністю, пов’язаною з електронними переказами.  

 

Для того, щоб забезпечити використання цих стандартів, SWIFT вимагатиме від своїх користувачів проходження процедури само-атестації щодо дотримання обов'язкових елементів контролю. Статус відповідності кожного користувача вимогам буде доступний всім членам SWIFT, дозволяючи іншим банкам оцінювати ризики при прийнятті рішень стосовно своїх відносин з контрагентами. 

 

Кінцевий термін проходження кожним банком процедури само-атестації - 31 грудня 2017 року. Вже сьогодні впроваджено спеціальну платформу, де можна побачити стан виконання Customer Security Priogramme кожним банком. Доступ до платформи мають всі члени SWIFT, включаючи регуляторів, таких, наприклад, як Національний банк України.  

 

Тому Асоціація УкрСВІФТ наполегливо рекомендує всім українським банкам вчасно завершити процес само-атестації за програмою CSP та підтвердити фінансовій спільноті свій статус надійних та прозорих ділових партнерів.