top of page

LEI 

 

- це унікальний світовий 20-символьний ідентифікатор, який забезпечує механізм швидкої та однозначної ідентифікації юридичної особи.
LEI потребує щорічної верифікації та несе у собі корисну інформацію про структуру компанії. Глобальний LEI - це код, який формується та розповсюджується відповідно до міжнародного стандарту ISO 17442.

GLEIF 

 

- це швейцарський фонд, заснований FSB (Радою з фінансової стабільності) на запит G20 у червні 2014 року. GLEIF має мандат розробляти та підтримувати глобальну систему LEI щоб зробити LEI (ідентифікатор юридичної особи та дані пов’язані з ним) доступним суспільству безкоштовно для користувачів приватного та державного сектору. Дані LEI юридичних осіб (їх засновників та заснованих ними компаній) доступні на веб-сайті www.gleif.org

 

GLEIF також має повноваження безкоштовно робити доступним перелік видів юридичних форм компаній будь-якої юрисдикції на основі стандарту ISO 20275 ELF, а також надає послуги ставлення у відповідність LEI  іншим ідентифікаторам.

 

Стратегія GLEIF щодо використання LEI приватним сектором зосереджена на

 

  1. Ринках капіталу та грошей 

  2. Банківській справі (KYC, Торгове фінансування, транскордонні платежі)

  3. Ланцюгах поставок, включаючи логістику, 

  4. Цифровій економіці (центри сертифікації, блокчейн, тощо)

 

Дані LEI використовуються:

  1. органами будь-якої юрисдикції або фінансового сектору для оцінки системного ризику та підтриманням фінансової стабільності, здійснення нагляду за ринком та виконанням рішень повноважних органів, нагляду за учасниками ринку, проведення заходів з вирішення конфліктних ситуацій, підготовки високоякісних фінансових даних та / або виконання інших офіційних функцій;
     

  2. приватним сектором для підтримки управління ризиками, підвищення операційної ефективності, більш точного розрахунку потенціалу ризику та інших потреб.
     

Членство в УкрСВІФТ дає можливість компаніям отримати код LEI, оновлювати його на регулярній основі та отримувати інформацію щодо найкращих світових практик ризик менеджменту у використанні LEI при роботі на ринках капіталу, банківській справі та логістиці.

bottom of page