top of page

Враховуючи зростаючий рівень кіберзагроз у сучасному світі, напади, яким піддалися зокрема українські банки, та беручи до уваги вимоги Постанови №95 НБУ та умови Customer Security Programme, запровадженої SWIFT для усіх своїх користувачів, Асоціація прийняла рішення про початок кооперативного проекту для української фінансової спільноти, членів УкрСВІФТ, під назвою Центр Кібернетичної Безпеки УкрСВІФТ (ЦКБУ).

 

Метою проекту є:

- по-перше, створити професійну, сучасну платформу для довіреного обміну інформацією з існуючих кіберзагроз для своєчасного попередження учасників ринку про можливі атаки. Ця платформа буде отримувати дані не тільки від українських користувачів, а й від міжнародних центрів з відповідного реагування. Принципи побудови платформи передбачають можливість анонімізації українських джерел інформації про кіберзагрози. Запуск цієї платформи планується за допомогою провідних світових розробників;

- по-друге, створити центр обробки загроз у режимі 24/7. Даний центр буде автоматично збирати технічну інформацію із систем підключених учасників та аналізувати її за допомогою сучасного обладнання на предмет проявів хакерських атак. У разі виявлення підозрілих ознак співробітники ЦКБУ будуть терміново інформувати відповідального працівника банку, який піддався нападу, та попереджати про можливу загрозу інших учасників. 

 

УкрСВІФТ бере на себе операційну організацію постійного та безпечного функціонування Центра Кібернетичної Безпеки, встановлення та налагодження обладнання, підключення учасників проекту. Усі витрати, як разові так і поточні, розподіляються пропорційно між всіма членами ЦКБУ. Тож розмір майбутніх внесків залежить від кількості учасників проекту.

 

Якщо Ваш банк є членом УкрСВІФТ та зацікавлений у підключенні до ЦКБУ, будь-ласка надішліть у строк до 15 лютого 2018 року сканкопію листа за підписом уповноваженої особи на адресу ukrswift@ukrswift.org. Цей лист не є фінансовим забов’язанням, а лише говорить про вашу зацікавленість участю у проекті та дозволить УкрСВІФТ провести необхідні розрахунки щодо розміру внесків на запуск ЦКБУ. 

 

Якщо у Вас виникли будь-які питання з організації цього проекту, зверніться, будь ласка, до Асоціації УкрСВІФТ за адресою ukrswift@ukrswift.org або за телефоном 044 5369665.

bottom of page