Наприкінці жовтня відбулася щорічна конференція Swift SIBOS, абревіатура від Swift International Banking Operations Seminar, тобто, Міжнародний Банківський Операційний Семінар Свіфт.
Конференція SIBOS проводиться з 1978 року. Вона була започаткована організацією SWIFT як платформа для обговорення актуальних питань і новацій у фінансовій індустрії, банківських операціях і технологіях.
Конференція SIBOS 2024, що відбулася з 21 по 24 жовтня в Пекіні, була присвячена темі «З’єднання майбутнього фінансів». Учасники обговорювали такі ключові питання цього року:
• Штучний інтелект (AI): вплив AI на фінансові послуги та його роль у запобіганні фінансовим злочинам.
• Цифрові валюти та токенізація: розвиток цифрових валют центральних банків (CBDC) та використання токенізації в фінансових операціях.
• Стандартизація ISO 20022: впровадження та переваги нового стандарту для фінансових повідомлень.
• Екологічні, соціальні та управлінські аспекти (ESG): стійкі інвестиції та вплив фінансового сектору на кліматичні зміни.
• Вбудовані фінанси та інтероперабельність: інтеграція фінансових послуг у нефінансові продукти та забезпечення взаємодії між різними фінансовими системами.
• Відповідність та регулювання: дотримання нормативних вимог у швидкозмінному фінансовому середовищі.
Ці теми відображають сучасні виклики та можливості, з якими стикається фінансова індустрія в умовах швидкої цифрової трансформації, глобалізації та фрагментації через зростання державного спонсорства тероризму.
У конференції взяли участь більш ніж 10.000 представників з понад 150 країн світу.
Голови груп користувачів та членів Свіфт з усього світу.
На SIBOS також відбулася зустріч групи ESA, членом якої є Україна. Наша група має двох директорів у Правлінні Свіфт.
Група ESA (EMEA Swift Alliance).
Важливість цієї групи для Свіфт підкреслюється тим, що завжди на зустрічах групи присутнє найвище керівництво міжнародного кооперативу Свіфт.
Голова групи ESA Ефі Чатзіантоніо з Греції була ведучою зборів, на яких багато уваги приділялося майбутнім змінам у корпоративному управлінні Свіфт викликаним поштовхом від 10 центральних банків, які здійснюють нагляд за кооперативом Свіфт. Ці зміни викликані необхідністю регулювання Свіфт, який став міжнародною критичною інфраструктурою.
Цьогорічний SIBOS став черговим етапом розвитку міжнародних фінансових комунікацій та підтвердив унікальність Swift як стандартизованого засобу для передачі фінансової інформації між країнами вільного світу, серед яких Україна займає важливе місце.
Comments